Ohlédnutí za Dnem otevřených dveří Ministerstva kultury

Prezentace vzdělávacích aktivit NPÚ na Dni otevřených dveří Ministerstva kultury v Nostickém paláci v Praze, 28. září 2019

Na státní svátek 28. září 2019 se konal v Nostickém paláci v Praze Den otevřených dveří Ministerstva kultury. Národní památkový ústav tu prezentoval kromě odborných publikací také vzdělávací aktivity, které zaštiťuje odbor edukace a dalšího vzdělávání.

Vystavit se zde podařilo značnou část haptických pomůcek pro nevidomé, ale také jiné edukační nástroje a pracovní listy. Několika desítkám zájemců byly představeny specifické vzdělávací a poznávací metody, které účinně umožňují interpretovat kulturní dědictví na objektech ve správě Národního památkového ústavu. Prezentované metody i pomůcky měly velký ohlas jak u široké veřejnosti, tak odborných návštěvníků. Zvýšená poptávka byla především po dostupnosti pracovních listů a dalších edukačních nástrojů.

Národní památkový ústav si váží možnosti představit své vzdělávací aktivity laické i odborné veřejnosti. Podobné prezentace jsou také cennou příležitostí ke vzájemnému předávání zkušeností mezi ostatními institucemi, jejichž zřizovatelem je Ministerstvo kultury.