Kalendář akcí
duben 2018
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Tradičně oblíbená místa školních výletů mohou nabídnout víc než jen kostýmované prohlídky. Na památkových objektech mohou žáci i učitelé objevovat kouzlo starých časů prostřednictvím technik dramatické výchovy, vytvářet osobitá výtvarná i hudební díla, zkoumat tajemství dobové architektury i zahradního umění. Programy jsou vždy navrženy s ohledem na místní genius loci a vzdělávací potřeby žáků. Ať už se chcete něco dozvědět o konkrétní památce, vyučovat v jedinečném historickém prostředí nebo přispět v rámci školního projektu k péči o kulturní dědictví, památky jsou tu pro Vás!

Zvířátka na zámku

00 TitulVizovický zámek navštívily tři skupiny děti z místní mateřské školy, aby si společně vyprávěly bajky Jeana de La Fontaina působivě ztvárněné na sedací soupravě v Reprezentativním sále. V rámci programu byly využity prvky dramatické, hudební i výtvarné výchovy. Oživeny byly bajky o Býku a žábě a Lišce a čápovi. 

Marsyas na vlastní kůži

MarsyasŽáci 9. ročníku Základní školy U Sýpek z Kroměříže si měli možnost na vlastní kůži vyzkoušet hudební souboj Marsya a Apollóna v rámci interpretace slavného Tizianova obrazu v obrazárně Arcibiskupského zámku v Kroměříži.

Edukační centrum při NPÚ ÚOP v Kroměříži navázalo úzkou spolupráci s lektory animačních programů Muzea umění Olomouc. Společně připravili nový edukační program zaměřený na interpretaci slavného Tizianova obrazu Apolon trestá Marsya, který je vystaven v obrazárně Arcibiskupského zámku v Kroměříži.

Život na středověkém hradě

Expozice na zámku KunštátNový výukový program pro žáky prvního a druhého stupně základních škol propojuje středověkou historii zámku Kunštát a hradu Pernštejn a současně vychází z požadavků škol na aktivní zapojení žáků do prohlídek památkových objektů.

 

 

 

Odkud spadl Eda?

EdaDěti z mateřské školy pomohly nalézt identitu pomeranči Edovi, který hledal své kořeny ve Velkém skleníku Květné zahrady. V rámci pilotního edukačního programu se seznámily skrze vyprávění, hry, smyslové a hudební aktivity i výtvarnou činnost s funkcí stavby a vybranými rostlinami, jejichž plody znají často pouze z regálů supermarketů.

Edvard Beneš na Moravě

Autorky práce o E. BenešoviProjekt Edvard Beneš na Moravě vznikl ve spolupráci NPÚ ÚOP v Telči s Gymnáziem a Střední odbornou školou v Moravských Budějovicích. Cílem projektu bylo zprostředkovat studentům gymnázia badatelskou práci s využitím paměťových institucí.

 

 

Procházka minulostí

Procházka minulostí 1Od června 2014 bude pro nejmenší návštěvníky zámku Bečov a jejich doprovod připraven nový prohlídkový okruh nazvaný Procházka minulostí.

Od 1. 6. 2014 bude do stálé nabídky uveden nový program s názvem Procházka minulostí. Prohlídkový okruh určený dětem předškolního a mladšího školního věku představuje hravým způsobem zámek Bečov a seznamuje nejmenší návštěvníky se základními pojmy, jako jsou hrad či zámek, stejně jako s typickými obyvateli těchto sídel a způsobem jejich života.

Nahoře v dole

00Děti se v průběhu programu seznámí s pojmem důl a jeho funkcí. Blíže si prohlédnou prostředí povrchového provozu kamenouhelného dolu a seznámí se s funkcí hlavních provozních jednotek.

Vysvětleny budou jejich typické znaky nebo naopak to, v čem je Důl Michal unikátní. Cílem programu je přiblížit dětem průmyslový objekt a jeho funkci věku odpovídající formou.
Edukačním prostředkem je v tomto případě maximální kontakt s prostředím podpořený audiovizuálními nahrávkami.

Relikviář pro každého

Relikviář pro každéhoOsvědčený program Relikviář pro každého seznamuje děti s historií a napínavým osudem naší druhé nejcennější zlatnické památky relikviářem sv. Maura, který je vystaven na bečovském zámku.

Díky modelu, zhotovenému ve velikosti 1:1, se děti přístupnou formou seznámí s pojmy, které dané problematika nabízí, jako je relikviář, relikvie, světec apod. Děti se aktivně zapojují do prohlídky a objevují simulovaný obsah skutečného relikviáře nebo za pomoci lektora a animovaného filmu správně umisťují jednotlivé odnímatelné části výzdoby – sošky svatých a kruhové reliéfy vyprávějící příběhy z jejich životů. Díky komiksu, který si odnáší domů, se rovněž dozví vše o osudu této vzácné a jedinečné památky.