Kalendář akcí
duben 2018
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Putovní výstava Památky nás baví

Výstava představuje průběh a výsledky projektu „Vzdělávací role Národního památkového ústavu: Edukace jako klíčový nástroj zkvalitnění péče o kulturní dědictví České republiky". Seznámíme vás se vzdělávacími aktivitami v sedmi edukačních centrech a dalších památkách, které se zapojily do projektu.  

Vyzkoušejte si na výstavě, že památky lze poznávat i jinak.

V roce 2015 bude výstava prezentována na šesti místech České republiky:

  • 6. - 22. května - Dům umění v Českých Budějovicích 
  • 3. - 21. června - Zahrady pod Pražským hradem 
  • 1. - 26. července - zámek Hradec nad Moravicí 
  • 3. - 30. srpna - hrad a zámek Bečov 
  • 3. - 28. září - Městská galerie Hasičský dům v Telči 
  • 3. - 25. října - Arcibiskupský zámek v Kroměříži 

Srdečně vás zveme!

Památky nás baví v budově Univerzity Karlovy v Praze

51f9363451c806fa266a0a001Posledním místem, kde mohou návštěvníci v letošním roce vidět putovní výstavu s názvem Památky nás baví, je budova Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (Magdaleny Rettigové 4, Praha 1, 2. patro).  

Její součástí bude tvůrčí dílna a prezentace fakultních památkových objektů. Výstava se koná ve dnech 25. listopadu - 16. prosince 2015. Vernisáž proběhne 25. listopadu 2015 v 16.15 hodin.

Plakát ke stažení zde.

Putovní výstava Památky nás baví v Arcibiskupském zámku v Kroměříži

KlenbamVyzkoušejte si na výstavě, že památky lze poznávat i jinak. Národní památkový ústav představí na slavnostní vernisáži 3. října 2015 ve 14:00 hodin v návštěvnickém centru Arcibiskupského zámku v Kroměříži putovní výstavu s názvem Památky nás baví, která prezentuje průběh a výsledky projektu „Vzdělávací role Národního památkového ústavu: Edukace jako klíčový nástroj zkvalitnění péče o kulturní dědictví České republiky“. Výstava potrvá od 3. do 25. října a vstup na ni je zdarma. Součástí výstavy je množství her, předmětů, kterých se je možné dotýkat, příležitosti k tvoření. Připraveny jsou speciální doprovodné programy pro rodiny s dětmi. Vítány jsou ale také školy, dospělí.

Plakát ke stažení zde

Informační letáček k nabízeným programů je ke stažení zde.

Putovní výstava Památky nás baví v Hasičském domě v Telči

 

Na výstavě si návštěvníci můžou vyzkoušet práci středověkých písařů. Foto P. HudecNárodní památkový ústav představí na slavnostní vernisáži 3. září 2015 v 16:00 hodin v Městské galerii Hasičský dům v Telči putovní výstavu s názvem Památky nás baví, která prezentuje průběh a výsledky projektu „Vzdělávací role Národního památkového ústavu: Edukace jako klíčový nástroj zkvalitnění péče o kulturní dědictví České republiky“.

K výstavě jsou připraveny speciální doprovodné programy pro školy a rodiny s dětmi.

Jaká je konkrétní nabídka?
Vyzkoušejte si edukační pomůcky, se kterými pracuje metodické centrum pro vzdělávání v Telči.
Vytvořte si vlastní leporelo s motivy Telčských domů.
Zahrajte si bojovku s tajenkou.

Putovní výstava Památky nás baví na státním hradu a zámku Bečov

Státní hrad a zámek Bečov Národní památkový ústav představí na slavnostní vernisáži 2. srpna 2015 v 17:00 hodin na státním hradě a zámku Bečov putovní výstavu s názvem Památky nás baví, která prezentuje průběh a výsledky projektu „Vzdělávací role Národního památkového ústavu: Edukace jako klíčový nástroj zkvalitnění péče o kulturní dědictví České republiky“.

„Výstava seznámí návštěvníky se vzdělávacími aktivitami sedmi edukačních center, která v průběhu čtyř let trvání projektu vznikla na různých místech České republiky. Vzdělávací programy budou prezentovány řadou fotografií a citacemi účastníků programů, a také prostřednictvím doprovodné video nahrávky,“ vysvětluje Martina Indrová, hlavní řešitelka projektu.

Putovní výstava Památky nás baví se stěhuje do Hradce nad Moravicí

zámek Hradec nad MoravicíNárodní památkový ústav představí na slavnostní vernisáži 3. července 2015 v 16:00 hodin na zámku v Hradci nad Moravicí putovní výstavu s názvem Památky nás baví, která prezentuje průběh a výsledky projektu „Vzdělávací role Národního památkového ústavu: Edukace jako klíčový nástroj zkvalitnění péče o kulturní dědictví České republiky“.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout a vyzkoušet edukační pomůcky, které byly zhotoveny pro potřeby vzdělávacích programů. K výstavě jsou ve vybraných termínech připraveny speciální doprovodné programy, na které se mohou objednat nejen školní, ale i táborové kolektivy (kontakt: Mgr. Petr Havrlant, mobil: 724 793 758, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).

Putovní výstava v Zahradách pod Pražským hradem

Z Českých Budějovic putuje výstava Památky nás baví do Zahrad pod Pražským hradem, kde bude umístěna od 3. do 21. června 2015. Navštívit ji můžete každý den od 10 do 19 hodin. 

Putovní výstava bude zahájena v Zahradách pod Pražským hradem dne 3. června vernisáží v 17 hodin. Součástí vernisáže výstavy bude koncert Le petit ensemble v sala terreně Ladeburské zahrady od 18 hodin. Na programu budou skladby Bohuslava Martinů, Leoše Janáčka a Antonína Dvořáka. Školy se mohou v průběhu výstavy zúčastnit dvou doprovodných vzdělávacích programů - Navrhni si zahradu a Zapletená, rozpletená - účesy zahrad. Pro rezervaci doprovodných programů čtěte dále...

Putovní výstava v Českých Budějovicích

Pamatky-nas-bavi-plakat-200dpiVýstava byla zahájena 6. května 2015 v Domě umění v Českých Budějovicích a je otevřena každý všední den od 9 do 17 hodin. 

 

V průběhu výstavy je připraven pro základní školy doprovodný vzdělávací program s názvem Náměstí na dlani. Rodiny s dětmi si mohou ve výstavních prostorách vyzkoušet pomůcky, které jsou využívané při programech na památkách (nejen) v Jihočeském kraji. Vstupné do výstavy i doprovodné programy pro školy jsou zdarma. Pro rezervaci doprovodných programů a shlédnutí fotogalerie z vernisáže čtěte dále...