Kalendář akcí
červen 2018
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

EC Telč

EC-TelcEdukační centrum bylo otevřeno 3. května 2013 v budově Národního památkového ústavu Územního odborného pracoviště v Telči. Centrum nabízí řadu vzdělávacích programů pro žáky MŠ, ZŠ, SŠ a zájemce z řad odborné i laické veřejnosti. S aktivitami edukačního centra se můžete v průběhu roku setkat také na památkových objektech Národního památkového ústavu v kraji Vysočina.

 

 

Pozvánka do Metodického centra pro vzdělávání NPÚ v Telči:

 

Akreditovaný seminář

KDYŽ SE ŘEKNE KLÁŠTER

Akreditovaný seminář

Jednodenní akreditovaný seminář s přednáškami a následnou diskusí doplněný prohlídkou klášterního areálu s odborným výkladem je zaměřen na představení kláštera jako živého organismu, kde byl od prvopočátku prostor pro vzdělání, tvořivost, vědu, umění i technický pokrok. Nedílnou součástí života v klášteře byla a je vedle víry také práce ve prospěch klášterního společenství i společnosti jako celku. 

Život na středověkém hradě

Expozice na zámku KunštátNový výukový program pro žáky prvního a druhého stupně základních škol propojuje středověkou historii zámku Kunštát a hradu Pernštejn a současně vychází z požadavků škol na aktivní zapojení žáků do prohlídek památkových objektů.

 

  

Přednáškový cyklus pro veřejnost

Rodinne-stribro-podzimPřednáškový cyklus Rodinné stříbro – Památky kolem nás, pořádá Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Telči i v roce 2015. Přednášky se konají v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči a nově také v sídle NPÚ ÚOP v Telči (Hradecká 6). Vstup volný.

 

 

 

 

Edvard Beneš na Moravě

Autorky práce o E. BenešoviProjekt Edvard Beneš na Moravě vznikl ve spolupráci NPÚ ÚOP v Telči s Gymnáziem a Střední odbornou školou v Moravských Budějovicích. Cílem projektu bylo zprostředkovat studentům gymnázia badatelskou práci s využitím paměťových institucí.

 

 

Řetězové provázení

řetězové provázeníV Kraji Vysočina se na čtyřech památkových objektech (s rozdílnými dispozicemi a podmínkami) podařilo ve spolupráci s pěti základními školami vytvořit prostor pro ověření různých forem řetězového provázení. Princip řetězového provázení je jednoduchý, po památkách provázejí sami žáci. Záměrem řetězového provázení na Vysočině bylo zviditelnit význam historické památky pro místní komunitu a propojit výuku regionální historie na školách s osobní zkušeností žáků.

NPÚ připravil přednášku pro LORM - Společnost pro hluchoslepé

přednáškaÚzemní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči připravilo ve čtvrtek 27. února 2014 přednášku pro klienty občanského sdružení LORM - Společnosti pro hluchoslepé v Jindřichově Hradci. Pracovník NPÚ v Telči Mgr. Pavel Macků vyprávěl o „Hmotné kultuře ve středověku".