Kalendář akcí
duben 2018
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Podkategorie

 • Edukační centrum Bečov

  EC-BecovEdukační centrum Bečov navazuje na dosavadní dlouholeté aktivity SHZ Bečov v rámci Vědy a výzkumu a na projekt Příkladná obnova hradu a přilehlých objektů pro prezentaci památkové péče formou vzdělávacích programů. Součástí rozsáhlé obnovy, kterou nyní prochází část areálu NKP Bečov, je mimo jiné zřízení zázemí pro edukační aktivity s interaktivními učebnami a multifunkčním sálem.

  V roce 2013 se SHZ Bečov stal fakultním památkovým objektem. Smouva o spolupráci byla podepsána mezi Národním památkovým ústavem a Univerzitou Karlovou v Praze, Pedagogickou fakultou. Edukační centrum Bečov dále spolupracuje se SZ Valeč, klášterem Plasy a s dalšími subjekty a odborníky. Více viz www.castlebecov.eu/edukace

   

 • EC České Budějovice

  EC-CBEdukační centrum v Českých Budějovicích připravuje programy pro městské památkové rezervace, parky a památkové objekty v jižních Čechách. Nabízí různé typy aktivit vhodných pro doplnění školní výuky i pro individuální využití.

   

    

   

   

 • EC Hradec nad Moravicí

  EC-HradecEdukační centrum Hradec nad Moravicí od roku 2013 připravuje didaktické programy pro objekty NPÚ (Národního památkového ústavu) v Moravskoslezském kraji – státní zámky v Hradci nad Moravicí a v Raduni.

    

   

   

   

 • EC Kroměříž

  EC-KromerizKroměříž, jako jedno z regionálních edukačních center obohacuje společně sledované cíle projektu o (jiho)moravská specifika a možnosti vyplývající z památek, krajiny i mentality zde žijících lidí. Edukační aktivity jsou přednostně realizovány na památkových objektech ve správě Národního památkového ústavu, které se nacházejí na území Zlínského kraje (Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži, Hrad Buchlov, Zámek Vizovice, Zámek Buchlovice). Edukační centrum se zaměřuje zejména na interpretaci památek zahradního umění a výrazně se profiluje ve vztahu k návštěvníkům památek s různými druhy zdravotních omezení.

   

   

 • EC Ostrava

  EC-OstravaEdukační centrum Ostrava vzniklo v roce 2012 v rámci projektu Vzdělávací role NPÚ: Edukace jako klíčový nástroj zkvalitnění péče o kulturní dědictví České republiky. Centrum má své sídlo v objektu bývalého kamenouhelného dolu Michal v Ostravě-Michálkovicích. Cílem aktivit centra je zvýšit povědomí o technických památkách a industriálním dědictví nejen u dětí, ale také u dospělých návštěvníků. Pilotními objekty pro realizaci programů jsou:
  Státní hrad Šternberk web
  Důl Michal web

   

   

 • EC Telč

  EC-TelcEdukační centrum bylo otevřeno 3. května 2013 v budově Národního památkového ústavu Územního odborného pracoviště v Telči. Centrum nabízí řadu vzdělávacích programů pro žáky MŠ, ZŠ, SŠ a zájemce z řad odborné i laické veřejnosti. S aktivitami edukačního centra se můžete v průběhu roku setkat také na památkových objektech Národního památkového ústavu v kraji Vysočina.

   

   

  Pozvánka do Metodického centra pro vzdělávání NPÚ v Telči:

   

 • EC Veltrusy

  EC-VeltrusyZámek Veltrusy s přilehlým přírodně krajinářským parkem je hlavním edukačním centrem spádového regionu, do kterého patří další edukační centra - Sázavský klášter, Zahrady pod Pražským hradem a zámek Libochovice. V edukačních centrech nabízíme programy pro školy a rodiny s dětmi.